Obserwatorzy

poniedziałek, 16 czerwca 2014

20

Kolejny miesiąc za nami. Na reszcie za oknem zrobiło się ciepło, choć nie do końca, bo ostatnie dni były pochmurne. Oby pogoda się poprawiła, byśmy mogli cieszyć się czerwcowym słońcem :)


W tym miesiącu- w przeciwieństwie do poprzednich nie wpadło zbyt dużo nowych zwrotów do słowniczka. Prawdę mówiąc od poprzedniego miesiąca niewiele się zmieniło, poza jedną bardzo istotną rzeczą. A mianowicie chyba zaczyna się u nas ten słynny bunt dwulatka. Nie wiem czy faktycznie istnieje coś takiego, ale ostatnio Krystianek ze spokojnego, w miarę grzecznego dziecka zmienił się w buntownika, który mimo iż nie wie czego chce, musi to natychmiast mieć :p Zupełnie nie słucha tego co do niego mówię, zakazy są przez Niego ignorowane, a gdy coś Mu się nie spodoba kładzie się na środku drogi/pokoju/podwórka i wyje póki nie osiągnie swojego celu. Codziennie testuje moją cierpliwość.
K. bardzo lubi tańczyć, niestety tylko na rękach mamy czy taty, a tak się cieszyłam gdy sam tańcował... Może za jakiś czas przypomni sobie o tym. Polubił też śpiewanie- poproszony by zaśpiewał wesoło woła "pappa pa pa pa pa" (Margaret- Wasted) lub "o-o-o, e-e-e-" (bardzo przypomina to Oceana- Endless Summer).
Dzisiaj rano przed wyjściem na spacer Krystianek biegał po pokoju i niefortunnie przewrócił się uderzając głową w szafę :( Skutkiem tego jest wielki siniak na czole :(

Nowe słowa:
am, uju (wuju, wcześniej było juju, teraz uju), zium (bzium- zjeżdżać ze zjeżdżalni), bocie (bociek), sece (serce), asia (choć- wcześniej mówił sio), piciu (picie, mleko),pać sie (patrz się)

Wzrost: 85 cm
Waga: ok. 12,5 kg
Uzębienie: 15

1 komentarz:

  1. Dziękuję za odwiedziny na moim blogu:)) Zapraszam częściej,pozdrawiam:))

    OdpowiedzUsuń